Ahşaba değer katan teknolojiler.
BASIN

29. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri Fuarı

Törk Makine olarak bu yıl derneğimiz AIMSAD’ın Tüyap – Reed iş birliği ile düzenlediği 29. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri Fuarı’ndaki stadımızda AR-GE ekibimiz ve çözüm ortaklarımız ile birlikte geliştirdiğimiz “yenilikçi teknolojilerimizi” yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk.

Naviga X360 Endustriyel Lazer Kenar Bantlama Makinesi

AR-GE ekibimiz tarafından TUBİTAK projeleri kapsamında tasarlanan robotik rounder üniteli NAVIGA X360 endustriyel tip kenar bantlama makinemiz gerçek zamanlı saha testlerini de başarı ile tamamlayarak 2016 senesi içerisinde yeni sahipleri ile buluşmaya başladı.

Alman çözüm ortağımız ile birlikte geliştirdiğimiz AIRBOND Lazer Sıcak Hava Sistemli kenat bantlama teknolojisi seçeneği ile sunulan NAVIGA X 360 Lazer Kenar Bantlama makinemiz fuar süresince ziyaretçilerimiz tarafından yoğun ilgi ve beğeni gördü.

Performans / Maliyet oranının yüksekliği ile sektörün ilgisini çekmeyi başaran Naviga X360 ile ilgili güzel ve olumlu geri dönüşler aldık. Müşterilerimizden aldığımız tüm bu geri bildirimler ileride atacağımız adımlar açısından da bizim için önem arzediyor.

Novaband OGS Kenar Bantlama Makineleri

İstenilen kenar bant kalınlığına elektronik olarak geçiş sağlayabilen (EKS / Elektronik Kontrol Sistemi) ve 20 metre/dakika palet hızıyla yüksek hassasiyette sahip Novaband OGS serisi kenar bantlama makinelerimiz Hotmelt ve Poliüretan tutkal kullanım seçenekleri ile standımızda ziyaretçilerimizin deneyimine sunuldu.

Yeni Nesil Masterpanel MP70RS Panel Ebatlama Makinesi

Yazılım ve donanım güncellemeleri ile bir paneli 5 dakikanın altında ebatlama imkanı sunan MP70 RS bilgisayar kontrollü panel ebatlama makinemiz önceki versiyonuna göre % 80 daha hızlı çalışmakla birlikte zaman ve düşük maliyet avantajları sunmaktadır. Özellikle de fason kesim yapan imalatçıların ilgi ve beğenisini kazanmaya devam ediyor.

MP70RS modelimiz ile birlikte üst üste 6 panel kesim kapasiteli MP120 ve arkadan yüklemeli (asansörlü) MP120A modelleri ile daha yüksek kapasiteli panel kesim ihtiyaçlarına cevap verebilen modellerimizi de ziyaretçilerimize tanıtma fırsatı bulduk.

AC BL 80 ve AC BL 100 CNC Çoklu Delik ve Freze Makineleri

İtalyan çözüm ortaklarımız ile birlikte geliştirilen ve standımızda yoğun ilgi gören bu makine grubumuz, 80 cm ve 1 metre olmak üzere 2 farklı genişlikte üretilmektedir. Üzerindeki matkap grubu ve testeresi ile modüler işlerde üreticilerin ihtiyaçlarını karşılarken, isteğe bağlı AC BL 100 makinesine ilave edilebilen freze ünitesi ile de parça boşaltma ve basit freze işlerini yapabilmektedir.

MR 330 CNC Çoklu İşlem Merkezi

3 metrelik işleme boyu ve yaklaşık 1,3 metrelik işleme genişliği ile sektördeki işlem ebatlarının çok büyük bir bölümüne hizmet verebilmektedir. Üzerindeki matkap grubu ve testeresi ile modüler işlerde üreticilerin en pratik yardımcısı olurken, isteğe bağlı makineye ilave edilebilen yatay freze ünitesi ile de kapı imalatında günlük 40-50 adet civarında bir üretime ulaşmaktadır.

REVO Serisi Elektronik Ayarlı Yatar Daire Makineleri

3200mm ve 3800mm olarak iki farklı kesim uzunluğunda tercih edilebilen yatar daire makinelerimizin tüm üniteleri dokunmatik renkli paneli sayesinde kontrol edilmekte olup, otomatik pozisyon ayarlı siper sayesinde kulanıcılar panel kesiminde yüksek kesim ve ölçülendirme hassasiyetine sahiptir.

Mümessilliklerimiz

Grubumuz pazarlama şirketi AC İhracat ve İthalat olarak, Türkiye ve bölge ülkelerde temsilcisi olduğumuz ve her biri alanında lider pozisyonda olan; Wemhöner Pres Makineleri, Venjakob Boya-Cila ve Tutkallama Hatları, Weber Kalibre ve Hassas Zımpara Makineleri, Bauerrichter Otomatik Pasta Poliş Makineleri, Omal Delik ve Kavale Hatları, Vector CNC Eğri Kenar Bantlama, Festool Portatif Eğri Kenar Bantlama ve El Aletleri firmalarının en son teknolojilerini müşterilerimizle buluştururken aynı zamanda satış ve satış sonrası destek hizmetlerimiz ile komple anahtar teslim proje çalışmalarımız hakkında ziyaretçilerimizi bilgilendirdik.

Ülke olarak gündemi yoğun geçen bir yılın ardından yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçilerimizin ürünlerimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve beğeni bizleri onurlandırdı. İleriye dönük yatırımlarını arttıracak olan firmalarında yerli makineler konusunda ki güvenleri bizleri çok memnun etti. İnşallah 2017 senesinde de müşterilerimizi performans açısından çok daha kuvvetlendirecek makineleri sunmuş olacağız.

Fuar süresince standımızı ziyaret eden tüm müşteri ve ziyaretçilerimize teşekkür eder, fuarımızın sektörümüzdeki tüm firmalar için başarılı ve bol kazançlı bir dönemin başlangıcı olmasını temenni ederiz.

AHMET YİRMİBEŞ - Global Pazar Direktörü