Ahşaba değer katan teknolojiler.
BASIN

Kapı İmalat Makineleri

Kapı Paneli Kesimi İçin Yatar Daire ve Ebatlama Makinelerimiz kullanılmaktadır. Kapasitelerine göre sırasıyla Yatar Daire, MP70 RS yada MP 120 Panel Ebatlama makinelerimiz ile üretilecek kapıların panellerinin kesim işlemi gerçekleştirilir.

Kapı serenleri birleştirildikten ve kağıt dolgusu yapıldıktan sonra, kapı tutkallanıp daha önce hazırlanan paneller ile birlikte Pres makinesine gönderilir.

Bu kısımdan sonra PVC kaplama kapılar ile boya cila kapıların üretimi farklılık göstermektedir.

PVC kaplama bitişli kapılarda:

Preste birleştirilen kapı, talaşlı üretim için önce kapasiteye bağlı olarak Dopel yada diğer bir kesim makinesine girer. Temizlik işleminden sonra yüzey işlemleri için CNC Çoklu İşlem Merkezine getirilir. MR 330 TÖRK MAKİNE’nin kapı işlemı yapabilen yeni nesil CNC makinesidir. Bahsedilen yüzey işlemleri bu makinemizde kolaylıkla yapılır.

Yüzey işlemleri tamamlandıktan sonra Wemhöner’in farklı kapasiteler için ürettiği Eagle, Basic, Universal yada Professional Makinelerden birisinde çift taraflı membran uygulaması yapılır.

Çıkan kapı bu kez serenlerin bantlanması için Kenar Bantlama Makinesine gönderilir. Yine kapasiteye bağlı olarak Törk Makine’nin ürettiği Masterband, Proband Plus, Novaband 9 OGS veya Naviga X360 makinelerimiz ile kenar bantlama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra CNC Çoklu İşlem Merkezine getirilir. Burada sırasıyla kapının kilit yerleri ve menteşe ayna yerleri işlenerek imalat tamamlanır.

Boya – Cila bitişli kapılarda:

Preste birleştirilen kapı, CNC Çoklu İşlem Merkezine getirilir. Burada önce gönyeleme sonra sırasıyla kapının kilit yerleri, menteşe ayna yerleri ile panel yüzey işlemeleri tamamlanır. Bu tip Çoklu İşlem Merkezlerimiz farklı kapasite ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çeşitlendirilmiştir. Tek bir program ile kod yazmaya gerek kalmadan görsel bir CAD-CAM (Çizim ve Uretim) uygulaması ile üretimi kolaylaştırmaktadır.

Bu noktadan sonra kapımız boya-cila işlemleri için Sprey Hattına Girer. Venjakob yine farklı kapasiteler için Smart, Comfort ve Perfect isimlerinde kabinler üretmektedir. Sektörün teknoloji lideri konumunda olan Venjakob, boya ve cila atım teknolojisini her ürün grubunda en üst seviyede tutarak en büyük hattımızda elde edilen kalitenin en küçük kapasiteli hatta da alınabilmesini sağlayarak Kaliteyi tüm ürün gruplarında standart hale getirmeyi başarmış bir firmadır. Bu makinelerimizde su ve solvent bazlı Poliüretan, UV boya ve cilalar atılabilmekte, 10 dakikanın altında makinedeki boyayı değiştirmeye olanak tanıyan sistemi sayesinde dolgu astar ve son kat uygulamalarında problemsiz sonuçlar vermektedir.

AC İthalat ve Törk Makine olarak Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tek tek yada komple anahtar teslimi boya makineleri çözümleri sunmaktayız.